Bytový dům v blízkosti hvězdárny a výhledem na Český Ráj

V Turnově vzniká další bytový komplex, na jehož realizaci se podílí firma Goldbeck. Ačkoliv se nestaví ještě ani rok, už v létě příštího roku by klíče od bytů měli převzít noví majitelé. Navíc se bydlení nachází v jedné z nejhezčích lokalit v Turnově, v blízkosti hvězdárny a sousoší U Tří Svatých s pěkným výhledem na Český Ráj, Kozákov a Ještěd. Tam by zkrátka chtěl bydlet každý.

„Jedná se o bytový dům o třech nadzemních podlažích se šesti byty, kdy v prvním nadzemním podlaží je z bytů možné vyjít přímo na předzahrádku. Každý byt ve druhém nadzemním podlaží má dva balkóny a byty ve třetím nadzemním podlaží mají prostornou terasu s výhledem  na Český ráj,“ prozradil Jakub Šesták z firmy Alistav – CZ s.r.o., která je dodavatelem stavby.

Se stavbou se začalo na začátku listopadu 2020 a dokončena by měla být v létě 2022. Na konstrukci bytového domu byl použit Skeletsystem od Goldbecku. Jakub Šesták říká, že by jej při realizaci další stavby s chutí použil znovu. „Především díky rychlosti výstavby železobetonového skeletu oproti klasickému postupnému betonování jednotlivých pater bych neváhal. A také díky dobrým zkušenostem s dodávkou a montáží od firmy Goldbeck,“ říká zástupce dodavatele stavby. Podle něj jsou hlavní výhody Skeletsystemu v rychlosti montáže celého systému a ve zjednodušení a zrychlení dokončovacích prací. Za rok a půl tak bude hotovo a noví majitelé se budou moci stěhovat.

Investor – Firma Na Vyhlídce Turnov s.r.o.

Dodavatel stavby – Alistav – CZ s.r.o.