Hotovo za rok a půl? Žádný problém

Liberec – Dalším projektem, na kterém se podílela firma Goldbeck se svou technologií Skeletsystem, je novostavba bytového domu v Liberci - Františkově.  V domě se nachází 9 bytů s dispozicemi 2+kk až 3+kk na celkové ploše přibližně 600m2.

Investor, kterým je v tomto případě firma SAR Group s.r.o., si pochvaluje zejména rychlost realizace. „Stavba začala v březnu 2019, a už za rok a půl, tedy v říjnu 2020, proběhla kolaudace,“ prozradil Jakub Šesták z výrobní firmy Alistav.cz. Projektovou dokumentaci zajišťoval investor s externí projekční kanceláří, před dokončením projekčních prací se rozhodl pro technologii Skeletsystem. A proč se rozhodl právě pro tuto technologii?

„S firmou Goldbeck jsme začali spolupracovat při dodávkách panelů na naše rodinné domy a  dvojdomy (Alistav – CZ s.r.o.), následně jsme poptali na stavbu skeletu a rychlost výstavby nás přesvědčila,“ popsal Jakub Šesták. Ten si kromě rychlosti výstavby pochvaluje i jednoduchost. „Nemusíme složitě betonovat stropy, za 2 měsíce prakticky přecházíme na zdění domu, fasádu, okna a střechu,“ zdůraznil výhody Skeletsystemu.

Realizace samotného skeletu trvala 2 měsíce. „Spolupráce s vedením stavby panem Kašparem byla perfektní. To byl další důvod, proč jsme si Skeletsystem vybrali znovu, tentokrát na stavbu bytového domu v Turnově,“ uzavřel Jakub Šesták a dodal. „Rychlost nemusí být vždy všechno, pokud jde ale ruku v ruce s přesnými dodávkami v domluvených termínech, dobrou organizací stavby a profesionálním vedením, pak je to radost. A to v případě Goldbecku je.“