Mýty investic a odpovědi Skeletsystemu

Novostavba v Praze se nevyplatí

Koupě nebo stavba nemovitosti v Praze se podle některých odborníků nevyplatí. Jsou zde vysoké pořizovací ceny, které sice dokáže částečně vykompenzovat následná výnosnost nájmu, k nim se ale musí přičíst náklady na stavební úpravy nemovitosti, které pravděpodobně v důsledku náročnější klientely budete muset provádět.

V čem pomůže Skeletsystem?

Hlavně zpočátku musí investor počítat s úpravami objektu. Čím atraktivnější lokalita, tím náročnější klient a tím přísnější požadavky. Díky variabilitě skeletu ale provedete i náročnější změny bez výrazných stavebních zásahů. Můžete tak dosáhnout na vysoké zisky i se započítáním častějších úprav.


Lepší je vzít nájemníka, který platí méně, ale vydrží déle

Za tímto pravidlem stojí obava z vysokých nákladů na úpravu nemovitosti (především interiérové dispozice) ve chvíli, kdy jeden nájemník odejde a ten následující požaduje změny. Lidé proto častěji volí dlouhodobé nájemníky a počítají s výnosem 5-10 % ročně, namísto toho, aby se pustili do většího rizika a sáhli si na roční výnos blížící se i 20 %.

Pomoc ze strany Skeletsystemu?

Absence vnitřních nosných prvků a umístění podpěr pouze v rozích budov umožňuje prakticky libovolnou podobu interiéru, umístění příček nebo rozložení oken. Odpadá tak nejen finanční, ale i časová náročnost rekonstrukce a výměna nájemníků může proběhnout rychle i v případě, kdy jsou požadovány výraznější zásahy do dispozice objektu.


Vyplatí se vybírat bytové domy s menšími jednotkami

V současnosti je – především ve větších městech – poptávka spíše po menších bytových jednotkách (garsonky, 1+1 apod.). Tomu řada investorů přizpůsobuje i své rozhodnutí při koupi nemovitosti. Dochází tak k zúžení jejich manipulačního prostoru a ochuzují se tak o zajímavé příležitosti.

Řešení Skeletsystemu?

Tohle pravidlo mějte na paměti, pokud investujete do starších domů. Při investici do novostavby se skeletovou konstrukcí ho ale klidně můžete hodit za hlavu. Výslednou dispozici totiž můžete do poslední chvíle měnit a nemusíte se tak bát, že nájemníkovi (který třeba ještě nemusí být vybraný) nebude vyhovovat.