Na Slivenci vyrostlo pět luxusních vila domů

Během letošního léta jsme navštívili komplex pěti luxusních vila domů spolu s investorem stavby, Vlastimilem Jarolímem, který již sám v jednom z pěti domů bydlí.

Domy jsou situovány v pražské části Slivenec, která je jen pár minut od centra města a kde jsou domy obklopeny přírodou a téměř venkovskou atmosférou. A hádáte správně, konstrukce těchto domů vznikla ze Skeletsystemu – železobetonových prvků vyrobených v naší firmě ve Vrdech.

Zvenku domy nepůsobí nijak okázale, všímáme si jen čistých elegantních linií stavby. Uvnitř samotné stavby pak uznáváme, že tento způsob bydlení může být pro mnohé tím, o čem snili. Jednoduchá krása se zde snoubí s maximální funkčností.

 „Vlastnil jsem tento pěkný pozemek situovaný na jih a chtěl jsem na něm vybudovat luxusní domy. Se synem jsme přemýšleli, jaký systém pro stavbu použijeme vzhledem k tomu, že je pozemek svažitý. Nakonec jsme vybrali firmu Goldbeck,“ říká Vlastimil Jarolím. „Multifunkční železobetonový skelet nám umožnil opravdu rychlou výstavbu všech pěti rodinných domů,“ začal své vyprávění Vlastimil Jarolím.

A co podle něj znamená rychlá výstavba? „V horizontu dvou měsíců stálo pět skeletů, navíc ve složitějších podmínkách kopcovitého terénu,“ ocenil práci montážní sekce Goldbeck Vlastimil Jarolím a dodal, že skvělé bylo zejména to, že se vše udělalo jedním zátahem. Jak řekl, přijel jeřáb a bylo.

„Samozřejmě tomu předcházela příprava, museli jsme vše dobře promyslet a připravit projekt. Vše se odehrávalo ve spolupráci s Goldbeckem, oceňuji právě komplexnost služeb – od návrhů architekta, práci projektantů a statiků. S nimi spolupracuji vlastně doposud. I během stavby je potřeba mnoho konzultací a je skvělé, že jako zadavatel stavby mohu vše řešit na jednom místě. Nejen vlastní dodávku skeletu, ale i vše potřebné, kompletní servis. Jako člověk, který se v této branži pohybuje už řadu let, právě toto opravdu oceňuji,“ popsal s neskrývaným nadšením investor, který zároveň ocenil vstřícnost a ochotu všech zaměstnanců Goldbecku, kteří se na realizaci podíleli.

„To, jak byla stavba projektově zpracována, bylo nad rámec mých očekávání. Je přirozené, že je i v zájmu dodavatelské firmy, aby stavba vypadala a dopadla dobře, ale běžné to rozhodně není. Takhle by to mělo fungovat. Myslím, že v tomhle je firma Goldbeck výjimečná. Rozhodně nelituji toho, že jsme si ji vybrali, nejen proto, že z kraje, kde Goldbeck sídlí, pocházím,“ dodal Vlastimil Jarolím.

Dále dodal, že pokud by měl vhodné pozemky, tak by bez váhání šel s Goldbeckem stavět znovu. „Navíc má inovovaný systém. Tak, jak se ve stavebnictví vše vyvíjí, inovuje firma i Skeletsystem. Ten inovovaný umožňuje ještě daleko větší variabilitu,“ vysvětlil Vlastimil Jarolím.