Rodinný dům ve středočeském kraji zvládli manželé postavit za polovinu ceny domu na klíč

Střední Čechy, 2013

Michal s Radkou se rozhodli pro stavbu svépomocí, protože jim při dobrém počítání a porovnávání nabídek vyšlo, že uspoří výraznou část nákladů proti stavbě na klíč. Současně se ale Michal s manželkou nehodlali podle svých slov udřít. Proto se snadno rozhodli pro Skeletsystem hned poté, co se s ním seznámili.

Po založení kolektorů kapilárního vytápění, kanalizace a drenáže se naši stavitelé pustili do realizace monolitických patek pro založení skeletu. Po dokončení těchto prací převzala staveniště naše společnost. Kompletace skeletu trvala pouhé čtyři pracovní dny. Michal se ohrazuje proti názorům některých stavebníků svépomocí, kteří tvrdí, že v případě, kdy vám firma de facto postaví 80 % hrubé stavby, tak již nejde o svépomoc. Michal říká: „Cílem života není se dřít se jako mezkové, to umí kde kdo. Uměním je využít nové technologie, které  trh nabízí a ušetřit tím čas i peníze.“  

Vyzdění trvalo Michalovi a Radce sedm pracovních dní včetně vyzdívky příček.
Po těchto necelých dvou týdnech, které zabrala hrubá stavba, se manželé pustili do osazení oken a dveří, zastřešení  a instalací.
Přečtete si podrobný příběh Radky a Michala na http://www.stavbadomusvepomoci.cz/radka-a-michal.html