Založení vily v prudkém svahu s krásnými výhledy do okolí

Teplice, 2014

Vila, která připomíná luxusní jachtu zapuštěnou do svahu nad severočeskými Teplicemi, používá pro svou konstrukci Skeletsystem Goldbeck. Ten takřka jako jediný dokázal splnit několik požadavků na stavbu současně.

Založení stavby v prudkém svahu bývalé zahrady v sobě skrývalo řadu překážek. Založení na prudkém, těžko přístupném pozemku se dalo vyřešit buď za pomoci rozsáhlých zemních prací, bagrování a vybudování masivní opěrné zdi, nebo bodovým založením na železobetonových patkách. Takový pozemek připravuje pro stavaře řadu překážek, ale má neoddiskutovatelná pozitiva pro budoucí obyvatele – celkový nadhled a panoramatické výhledy do okolí. Bezproblémové použití panoramatických oken je ostatně výraznou výhodou právě našeho systému.

S požadavkem a návrhem konstrukce pro dům v Teplicích jsme byli osloveni architektem Pavlem Zikmundem. Za týden naši konstruktéři dle podkladů od architekta navrhli nosnou konstrukci Skeletsystem Goldbeck. Po vydání stavebního povolení začal investor realizovat železobetonové patky. Goldbeck nastoupil  na montáž 12.5.2014 a 21.5.2014 byla montáž hotová.

Detail skeletu

Pohled na konstrukci zezdola pozemku

Konstrukce Skeletsystem Goldbeck po dokončení